Mobilność

Od początku naszym celem było stworzenie możliwości dla prawdziwej telemedycyny- medycyny której nie ogranicza odległość. Możliwości pozwalających na rzetelne badanie a następnie skuteczne leczenie niezależnie od miejsca pobytu.  Prawdziwie mobilnej. Jest to szczególnie ważne w czasach globalizacji , kiedy coraz więcej ludzi podróżuje po całym świecie, a nie chce rezygnować z opieki medycznej na oczekiwanym wysokim poziomie. Stanowi także alternatywę  dla osób pozostających w domu np. matek z dziećmi, osób starszych, niepełnoprawnych, bądź bardzo aktywnych zawodowo z ograniczonym czasem na wizytę lekarską. Dlatego powołaliśmy do życia Portal „Pora na Doktora”.

Najpierw wywiad

Najważniejszy jest pierwszy kontakt lekarza z pacjentem. To, jak pacjent wygląda, co mówi i jak mówi. Tym bardziej istotny jest ten kontakt w sytuacji badania na odległość- dobry obraz i dźwięk, bezpieczeństwo przesyłu danych medycznych, niezależnie od miejsca pobytu pacjenta. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie własnego komunikatora, nie opartego na rozwiązaniach oferowanych przez Skype’a. Dzięki temu obraz i dźwięk podczas wizyty są doskonałej jakości a badanie jest w pełni bezpieczne. Praktycznie nie ma możliwości przejęcia danych medycznych pacjenta podczas odbywającej się wizyty. Należy jednak pamiętać że jakość połączenia w głównej mierze zależy od jakości łącza internetowego- Pamiętaj więc aby zadbać o jak najlepsze połączenie i koniecznie sprawdź je przed e-wizytą.

Potem badanie

Dzięki współpracy na styku medycyny i techniki zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy specjalny zestaw diagnostyczny umożliwiający przeprowadzenie podstawowego badania lekarskiego na odległość. W skład zestawu wchodzi elektroniczny stetoskop i wideoskop. Stetoskop umożliwia lekarzowi dokładne osłuchanie płuc i serca nie tylko u osób dorosłych ale także u dzieci. Endoskop zaś służy do badania gardła, niezależnie od wieku a dzięki dołączonym do zestawu specjalnym końcówkom także ucha i nosa u dzieci. Zarówno stetoskop jak i endoskop podłącza się do komputera na pomocą wtyczki USB. Pamiętaj, aby urządzenia działały prawidłowo należy je podłączyć do komputera przed wizytą. Cały zestaw jest tak zaprojektowany aby zmieścił się w bagażu podręcznym- i zawsze był przy Tobie. Dlatego opakowaliśmy go w poręczne pudełko o wymiarach 20 x 25 x 5cm. Z łatwością możesz zabrać zestaw wszędzie tam gdzie się akurat wybierasz.

Zestaw diagnostyczny  

Wyniki badań dodatkowych

Korzystanie z naszego Portalu to nie tylko bardzo nowoczesne rozwiązania techniczne oraz możliwość natychmiastowego kontaktu z najlepszymi lekarzami. To także możliwość przechowywania danych medycznych w jednym miejscu, do którego e-lekarz ma dostęp niezależnie od miejsca konsultacji. Wystarczy że zalogujesz się na własne konto a cała Twoja dokumentacja medyczna będzie dostępna i możliwa do pobrania w postaci plików pdf. Jeżeli zaś posiadasz nowe wyniki badań ułatwiających diagnozę zawsze możesz umieścić je w specjalnej skrzynce na swoim koncie. Taka forma przechowywania dokumentacji medycznej jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnych książeczek zdrowia. I jest zawsze pod ręką! A możliwość wglądu w dotychczasowy przebieg choroby znacznie ułatwia postawienie diagnozy.   Wierzymy, że dzięki naszej Platformie skutecznie skróci się czas dotarcia do lekarza, zmniejszy ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji a także poprawi intymność wizyt. Wierzymy, że udało nam się stworzyć prawdziwie mobilna medycynę.   Teraz wystarczy abyś zarejestrował się na naszym Portalu, zarezerwował wizytę, podłączył urządzenia diagnostyczne do komputera i … dał się zbadać!

Media o nas:
Akceptujemy:
  • Pora Na Doktora
  • Pora Na Doktora
  • Pora Na Doktora